Vážení přátelé, 12.12. je krásné datum, které je jistě záhodno věnovat nějaké speciální události. My ho věnujeme takové jedné milé deviaci, a to vzpomínkovému albu "Retrorgy" domácí grind-blackové legendy ISACAARUM, které právě dnes vychází ve formátu digipak! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Velevyvážené publikum, vítejte na premiéře vpravdě spektakulárního kousku legendárního perverzteátru ISACAARUM! Doufáme, že jste naturelu odolného, jelikož tato povedená taškařice, zvoucí se „Retrorgy“, je připravena rozjet ve vašich ctěných útrobách pořádný mejdan. A to charakteru nostalgického ale zároveň aktuálního, jelikož jádrem pudla je zde období 1999 až 2001, zhmotněné na albech „Curbed“ a „Cunt Hackers“, které se ovšem dočkalo nové inkarnace. Přitom zpočátku to všechno vypadalo celkem nevinně. Na pořadu dne mělo být jedno jediné vystoupení, a to když se v rámci oslav 20. výročí festivalu Obscene Extreme zopakovala soupiska úplně prvního ročníku, jehož právě ISACAARUM byli součástí. I dala se dohromady staronová sestava a k nadšení všech zúčastněných zavzpomínala na svoji tehdejší tvorbu. Pak ale přišel krok B, nápad zvěčnit obsah onoho vystoupení na placku, čímž se dostáváme do bodu přítomného, tedy ke speciálnímu vzpomínkovému albu „Retrorgy“, na kterém najdete výběr toho nejlepšího z obou výše zmíněných desek, ovšem v novém provedení, jelikož každá jednotlivé skladba byla znovu nahrána. Není nutno se ale obávat nějakého alternativního nebo progresivního soundu. Stále jsou to ty staré dobré grindové sypačky, které drží smrtící tempo od začátku do konce a nenechají vás ani na chvíli vydechnout.

Jedno novum tady ale přeci jen je, a to texty. Ne že by došlo k přetextování jednotlivých skladeb, ono došlo k jejich otextování. Abyste rozuměli, pozoruhodným znakem zvláště alba „Curbed“ je naprostá absence textů. Na desce sice vokály najdete, ovšem nic smysluplného (a ostatně ani nesmysluplného) se tam nezpívá. A tak, když se znovu nahrávaly songy na „Retrorgy“, rozhodl se frontman ISACAARUM Chymus dát těmto starým flákům konečně pořádný textový obsah. A jak se na grind sluší a patří, témata se jenom hemží předkem a zadkem lidského těla, „zajímavými“ sexuálními praktikami, a jistými biologickými pochody (ono si stačí projet tracklist, a budete mít jasno, která (z)b(l)ije). Samozřejmě, že zas smrtelně vážně to brát nelze. Ke grindu patří i notná dávka nadsázky a komedie, takže i v tomto případě se jedná spíše o černý humor par excelence.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop