Vážení přátelé, dnes oficiálně vychází druhé studiové a zároveň koncepční album "Visions" českobudějovické smečky Desire for Sorrow, které předkládá kyberpunkový příběh s melodic black metalovým soundtrackem! Objednávejte na MetalGate-eshop!

Přáli jste si někdy být nesmrtelní? A dokážete si vlastně představit, co všechno by to znamenalo? Právě určité zamyšlení nad tímto tématem přináší nová deska „Visions“ českobudějovické smečky DESIRE FOR SORROW, která právě vychází u MetalGate Records! Nástupce úspěšného debutu „At Dawn of Abysmal Ruination“ je koncepčním počinem, v jehož jádru leží příběh právě o lidském triumfu nad smrtí a s ním spojenými následky, zasazený do cyberpunkové budoucnosti a zhmotněný skrze melodic black metalový soundtrack, který oproti předchozím počinům nabyl na symfoničnosti, nicméně, jak vidno ze singlu „Army of the Dying“, zároveň neztratil nic ze své syrovosti.

Topografie „Visions“ se sestává z celkem jedenácti skladeb, z čehož dvě jsou instrumentální a zbylých devět prezentuje již zmíněný futuristický narativ. Nad jejich podobou bdělo brněnské studio Sonidos, kde se album nahrávalo, a kde rovněž probíhal mix a mastering. Cyberpunkový koncept alba reflektuje i jeho vizualizace, která pochází z dílny grafického studia All4Band.  

DESIRE FOR SORROW působí na domácí scéně od roku 2009. Od té doby stihli vydat demo „Angels of Revenge“ (2010), již zmíněný debut „At Dawn of Abysmal Ruination“ (2013) a EP „The Rotten Brood“ (2016), které vyšlo na split albu s havířovskými Awrizis. V roce 2014 se DfS zúčastnili pátého ročníku soutěže kapel MetalGate Massacre, který vyhráli. O rok později pak kapela absolvovala své první evropské turné.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop