Vážení přátelé, den D je tady a druhé studiové album "Dreadful Reflection" domácí hybrid metalové hordy Awrizis právě vychází ve formátu digibook! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Trvalo to pět let. Pět let, pokud nepočítáme splitko se spřízněnými DESIRE FOR SORROW, jež vyšlo v roce 2016. Nyní je ale čekání u konce. Zbrusu nová deska hybrid metalových AWRIZIS je totiž dnešním dnem oficiálně venku a my můžeme prohlásit, že čekání na ni se rozhodně vyplatilo! „Dreadful Reflection“ je totiž vymazleným počinem, který vás na ploše deseti songů provede různými extrémně metalovými zákoutími, napumpuje vám pořádnou porci energie do žil a především předvede, že ta hlavní věc, o kterou zde jde, je svoboda.

Láska ke svobodě se na „Dreadful Reflection“ projevuje v každé notě, v každém jednotlivém aspektu desky jako takové. Nejde jen o to, že všechny písně mají navzájem odlišnou atmosféru a náboj a de facto tak představují každá jiný žánr. Omezení se zde totiž nekladou ani v oblasti vizuální nebo textové, což jen potvrzuje fakt, jak moc je pro hlavního skladatele a kapelníka Marka „Frodyse“ Pytlika svoboda uměleckého vyjádření podstatná.

Jestliže stěžejním myšlenkovým pilířem celého alba je právě svoboda, pak hlavním skladatelským záměrem bylo posluchači nabídnout co možná nejvíc energie. Během nahrávání v jablunkovském GM studiu pod dohledem Martina Roženka (alias Prcka) se zvláštní důraz kladl zejména na syrový zvuk kytar. A aby té energie opravdu nebylo málo, tak náhodě nebyla ponechaná ani vokální stránka věci. K hlavnímu vokalistovi Frodysovi se tak přidávají hned tři pěvecká esa naší scény – Chymus (ISACAARUM, ANTIGOD), Bilos (MALIGNANT TUMOUR) a Bruno (KRABATHOR, HYPNOS).

A jedna zajímavost závěrem – věděli jste, že skládání materiálu pro novou desku AWRIZIS bylo pro Frodyse určitou terapií? „Dreadful Reflection“ je tak jeho nejosobnější výpovědí dosud. A jak sám Frodys říká, možná i to je důvod, proč je „ta deska tak divná.“

Tisková zpráva | MetalGate e-shop