Vážení přátelé, a příznivci extrémních metalových chlíváren obzvláště, dnes oficiálně vychází druhý díl knižní série Dělníci kovu z pera spisovatele a hudebního novináře Václava Votruby, tentokráte o životě a díle Vlakina, ikony domácího grindu a kapelníka legendárních Ingrowing! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Vychází nová kniha z prostředí českého grindcoru. Dělníci kovu II: Vlakin nabízí příběh frontmana Ingrowing

Letošní rok patří z hlediska tuzemského grindcoru kapele Ingrowing. Po letech jsou opět zpátky na scéně, přičemž si užívají skvělou zpětnou vazbu, a nyní u MetalGate vychází kniha, která se zaměřuje na jejich frontmana – Patrika „Vlakina“ Staňka. Má název Dělníci kovu II: Vlakin a jejím autorem je Václav Votruba.

„Že kniha vychází v době, kdy Ingrowing zažívají comeback, je pouze náhoda, ale myslím si, že je to nakonec symbolické. Mimochodem text jsem dokončil těsně před jejich prvním koncertem. Jako bychom udělali tečku za Vlakinovou minulostí a otevřeli nové dveře. Tohle mě moc bavilo a věřím, že je to na výsledku znát,“ uvádí autor.

„Cítím radost a očekávání. Věřím, že tuto knihu přátelé a fanoušci ocení… a třeba to někoho přiměje poslechnout si Ingrowing,“ dodává Vlakin, který je nyní do své životní kapely pohroužen naplno. „Zatím je to paráda. Po návratu máme za sebou už skoro 10 koncertů a moc si užíváme jak samotné hraní, tak i zájem fanoušků, jenž se po letech vůbec nezmenšil, právě naopak. Teď máme před sebou další významnou metu, a sice podzimní nahrávání materiálu na split CD/LP s Disfigured Corpse, který by měl být venku těsně před koncem roku.“

Kniha se každopádně z hlediska kapel nevěnuje pouze Ingrowing. Vlakin mimo jiné působil i v Isacaarum a Plastic Grave, což jsou další velké pojmy tuzemského grindcoru. Ostatně prostor je věnován i přímo vývoji tohoto žánru a vůbec tvrdé muziky u nás. Vlakin byl nejdřív pozorovatel, vášnivý fanoušek, aby se poměrně rychle stal i přímým aktérem.

Kniha Dělníci kovu II: Vlakin je koncipována jako interview. O grafiku a sazbu se opět postaral Tomáš F. Hanzl, řečený Chymus. Dílo má 122 stran a jeho součástí jsou i různé raritní fotky z Vlakinova a Hanzlova archivu.

Enjoy!


Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Video by Woll Design