Vážení přátelé, doufáme, že jste připraveni na poctivou porci thrash-deathmetalové řezničiny, jelikož právě dnes oficiálně vychází nové album "Messtery" havířovské úderky ANTIGOD, a to ve formátu digipack! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Žádné vyměknutí se nekoná. Antigod na novince Messtery opět diktují!

Půst je u konce. Po dlouhých pěti letech vydávají tuzemští Antigod novou fošnu. Pojmenovali ji Messtery, a přestože o ní mluví jako o začátku nové etapy, fanoušci můžou zůstat v klidu, stále se jedná o nemilosrdnou metalovou nálož! V hledáčku by ji měli mít především milovníci death metalu a thrashe.

Antigod tvoří ostřílení borci, kteří mají mimo jiné zkušenosti z kapel jako Dead Carnage či Disfigured Corpse. V roce 2013 debutovali skvěle přijatou deskou The Masquerade, po které následovala další dvě alba. Na těch již působil zpěvák Chymus, který však v roce 2021 Antigod opustil. Kontakty ale nezpřetrhal, naopak, na novince je podepsán pod texty a designem CD.

Novým frontmanem se stal Martin Turek z kapely Sinfull Crowd. S Marťasem se již nějaký ten rok známe a po Chymusově odchodu mě napadl jako první, takže jsem ho hned oslovil,“ uvádí kytarista Pedy. „V prvé řadě jsem věděl, že je to super synek a že do kapely lidsky zapadne. Navíc má z pódií letité zkušenosti. Ačkoliv nejdřív odmítl, nakonec si to nechal rozležet v hlavě a ozval se, že to zkusí. Že to byla dobrá volba, jsme zjistili nejen ve studiu, ale i na pódiu!“

Deska vznikala ve studiu Southock Recording, na které kluci z Antigod nedají dopustit. „Osobně jsem u Prcka z Ador Dorath natočil snad pět nebo šest desek a nějaký ten singl. Ten člověk je extra třída nejen profesně, ale i lidsky. Práce s ním je vždy na vysoké úrovni. A té srandy kolem toho. (smích) Proto taky došlo ke koncertní kolaboraci Antigod/Ador Dorath, která, řekl bych, taky funguje na výbornou,“ říká Pedy.


O hudebních kvalitách "Messtery" se můžete přesvědčit jako vždy na našem YouTube kanálu, kde pro vás streamujeme celou desku:


A když už jsme u toho, nesmíme opomenout ani křest alba, který se uskuteční už tuto sobotu 4.2. v ostravském Barrák music club! Budete-li mít možnost, určitě se stavte.


Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Digital: Spotify | Apple Music | Amazon Music | Deezer | Supraphonline

Video by Woll Design