Vážení přátelé, minulou sobotu se v Brně rozdaly Ceny Břitva za rok 2016. Tentokráte jsme měli řadu želízek v ohni a k naší velké radosti se podařilo obsadit hned několik předních příček!

Vezmeme-li to popořadě:

  1. Obhájili jsme druhé místo v kategorii Firma roku.

  2. Deska "Cygnus Oddyssey" od Demimonde získala třetí místo v kategorii Album roku a zároveň byla nominována na cenu Anděl v žánrové kategorii Hard n' Heavy.

  3. Kniha kovu od Václava Votruby se umístila v čele kategorie Kniha roku.

  4. Splitko Awrizis a Desire for Sorrow "Damnation & The Rotten Brood" obsadilo druhou příčku v kategorii Minialbum & Split & Singl roku.

  5. Jubilejní reedice kompletní diskografie Tortharry "25 let mezi nebem a peklem" se dostala na třetí místo v kategorii Neřadové album roku.

Kompletní výsledky Břitvy za rok 2016 najdete zde.

Velice děkujeme všem publicistům, kteří hlasovali ať již přímo pro nás, nebo pro naše tituly. Velice nás těší, že naše aktivity, ať již na poli vydavatelském, nebo pořadatelském, jsou na domácí scéně vnímány takto pozitivně.

Ještě větší dík si ale zaslouží i všichni naši fanoušci, jelikož právě jejich kontinuální podpora je tím, co umožňuje, aby se zmíněné aktivity mohly vůbec realizovat.

Příští rok oslaví MetalGate deset let na scéně a my doufáme, že budete u toho!